Search

Zaujímavosti o našej tvorbe

Naše výrobky sú vyrábané točením na keramickom kruhu z keramickej hliny. Inšpirujeme sa rokmi praxe, vlastnou fantáziou a samozrejme aj sledovaním dopytu na trhu. Točeniu na kruhu sa venuje kruhár Janko a dekorovaniu môj manžel Marek.

 

Po ukončení výroby v Pozdišovciach sa osamostatnili a začali vyrábať vlastnú keramiku. K nášmu sortimentu patria rôzne druhy šálok, pohárov, vázy, rôzne misy na ovocie, polievkové misy, misky na guľáš, svietniky, krígle, čajníky a rôzne iné druhy výrobkov, či už vo farebnom prevedení, alebo poľovníckom. Patrí k nim aj vianočný a veľkonočný tovar. Pracujeme s keramickou hlinou, rôznymi glazúrami, výrobky sú vypaľované v keramických peciach. Všetky výrobky majú protokol o skúške na nezávadnosť glazúr a vyhlásenie o zhode. Naša keramika je výrobok ktorý po zhotovení nepotrebuje nejakú zvláštnu starostlivosť . Môže sa používať v mikrovlnke a v umývačke riadu.

  • Každý kus originál
  • Ručná práca
  • Spracovanie aj podľa predstáv zákazníka

 

NAŠA TVORBA

poľovnícka keramika

Momentálne má dosť veľký úspech keramika s poľovníckym motívom, ale popri tom ponúkame aj výrobky iného druhu, podľa potreby a záujmu zákazníka.

Inšpiráciou pre našu tvorbu je zákazník, snažíme sa vyrábať tovar každodennej potreby (šálky, poháre, misy...), aj výrobky pre potešenie, ako sú rôzne dekoračné výrobky (vázy, svietniky, rôzne plastiky na stenu).

Veľmi obľúbené sú výrobky s folklórnym motívom zemplínskej karičky, či už na šálkach, pohároch a iných výrobkoch , alebo plastika na stenu v tvare zemplínskej karičky.

Čerpáme preto aj z tradícií nášho regiónu, ktoré sú u našich zákazníkov veľmi obľúbené a žiadané. Veľa takýchto výrobkov teda končí aj v zahraničí, ako suvenír. A to je pre nás najväčšou inšpiráciou.

Pre poľovnícku keramiku hľadáme inšpiráciu v poľovníckych časopisoch, na internete, ako aj na rôznych poľovníckych akciách.

 

VYCHYTÁVKY

gravírované parožie

K druhotným výrobkom , ktoré sú umeleckým dielom môjho šikovného manžela, je pri výrobe keramiky aj gravírované parožie, o ktoré je dosť veľký záujem. Či už ide o gravírované zvieratá, portréty podľa fotografie, alebo parožie s hodinami. Výrobky z gravírovaného parožia sú už vo finálnej podobe a nepotrebujú špeciálnu starostlivosť.

Naše výrobky z keramiky, alebo parožie je možné vidieť a zakúpiť si na rôznych trhoch, ktoré sú organizované po celý rok v rôznych mestách napr. zúčastňujeme sa na trhoch v Prešove, Sabinove, v Košiciach, Stropkove, Nitre, v Humennom, Michalovciach..., na rôznych podujatiach väčšinou košického a prešovského kraja, taktiež na rôznych poľovníckych akciách, ako sú poľovnícke dni. Taktiež je možné si ich objednať v našom e-shope, alebo telefonickým kontaktom.